Największa w Polsce mobilna wyszukiwarka przejazdów z Polski do Belgii.

 
 
 
 

Dodano 2023-06-30 ( komentarzy 0)

Ciekawostki o Belgii

Wróć do listy artykułów
Ciekawostki o Belgii
Ciekawostki o Belgii
Ciekawostki o Belgii
 
Belgia, malutkie państwo położone w zachodniej Europie, może nie być pierwszym krajem, który przychodzi na myśl, gdy myślimy o turystyce lub atrakcjach. Niemniej jednak, ten niewielki kraj ma wiele do zaoferowania, zarówno pod względem kultury, historii, jak i unikalnych ciekawostek. Zapraszam Cię na wirtualną podróż, podczas której odkryjemy kilka fascynujących faktów o Belgii.
 
1. Stolica kulinarna Europy

Belgia jest słynna z wielu smakołyków, a przede wszystkim z czekolady, frytek i piwa. Jej czekolada jest uznawana za jedną z najlepszych na świecie, a belgijskie frytki cieszą się ogromnym uznaniem i są serwowane z różnorodnymi sosami. Ponadto, w Belgii znajduje się wiele rodzajów piwa, z których niektóre są warzone według tradycyjnych receptur sięgających wieków.
 
2. Kraina komiksów
 
Belgia to ojczyzna niektórych najbardziej znanych komiksowych postaci, takich jak Tintin, Lucky Luke czy The Smurfs (Smerfy). W Brukseli znajduje się Comic Book Route, czyli trasa, która prowadzi do murale przedstawiających różne postacie z komiksów, tworząc wyjątkową galerię na świeżym powietrzu.
3. Atomium

Atomium to ikona Brukseli i symbol Belgii. To monumentalne dzieło architektury reprezentuje strukturę krystaliczną żelaza powiększoną 165 miliardów razy. Poszczególne kule są połączone korytarzami i oferują wystawy i panoramę miasta z góry.
 
4. Najwięcej zamków na głowę

Belgia może się pochwalić największą liczbą zamków na mieszkańca na świecie. W kraju tym znajduje się około 3000 zamków i pałaców. Niektóre z najbardziej znanych to Zamek Gravensteen w Gandawie, Zamek w Antwerpii i Zamek w Namur.
 
5. Miasto diamentów
 

Antwerpia, belgijskie miasto, jest uważane za światową stolicę diamentów. Około 70% diamentów na świecie przechodzi przez antwerpską giełdę diamentów. Miasto ma również interesujące Muzeum Diamentów, gdzie można dowiedzieć się więcej o historii i przemyśle diamentów.
 
6. Euroland

Belgia jest jednym z założycieli Unii Europejskiej i jednym z sześciu krajów, które używają euro jako oficjalnej waluty. Warto również dodać, że Bruksela pełni rolę stolicy Unii Europejskiej, gdzie znajduje się siedziba wielu instytucji europejskich.
 
7. Tętniąca kultura
Belgia może pochwalić się bogatym dziedzictwem kulturowym. W kraju tym znajduje się wiele muzeów, teatrów i galerii sztuki. Znany surrealistyczny malarz René Magritte urodził się w Belgii, a jego prace są eksponowane w Muzeum Magritte w Brukseli.
 
To tylko kilka z wielu ciekawostek o Belgii. Ten mały kraj oferuje wiele atrakcji i fascynujących miejsc do odwiedzenia. Bez względu na to, czy interesujesz się kulinariami, historią, czy sztuką, Belgia na pewno nie zawiedzie twoich oczekiwań.
 

Komentarze:

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto